Yönetim

Sinan GÜLTEKİN

image28

KURUCU BAŞKAN

2001 yılında kurucusu olduğu 3 şirket, 5 organizasyon ve 12 bölge müdürlüğü olan EGAM şirketler grubu sürecinde grup başkanlığı görevini devam etmektedir. 

2001 yılından beri içinde olduğu iş hayatını, EGONOMİST(ego ile ekonomi arasındaki ilişkinin tanımlanması: potansiyel-performans- engel ilişkisinde 4 dünya ekolünün sentezi, 35 yıllık deneyim ve 4 yıllık ARGE sonucu oluşan)  ve kurumsal sürdürülebilirlik uzmanı olarak sürdürmektedir.  

S. İlker GÜNEŞTAN

image29

KURUCU ORTAK

KURUMSAL İLETİŞİM

‘’Bugatti, Frankenstolz ve Ibena’’ markaları olmak üzere çeşitli markaları yurtiçi pazarına sunan bir firmanın 2 yıl Genel Müdürlüğünü yapmıştır ve halen bu firmanın ortaklarındandır. 

Kobi’ler, Aile İşletmeleri, Kurum Kültürü, Kurumsal Analiz, Kurumsallaşma, Pazarlama, Satış, Pazarlama Stratejileri, Pazar Analizi, Marka, Marka Stratejileri, Ürün Geliştirme, Ürün Farklılaştırma gibi konularda uzmandır. 


Gökhan TENİM

image30

KURUCU ORTAK

YAZILIM

İş hayatına 2007 yılında flash/action script ve php dilleri ile profesyonel web sayfaları geliştirerek başlamıştır. Sonrasında analiz ve tahmin yazılımı projelerinde görev alan TENİM, web tabanlı projeler geliştirmiştir. 2014 yılında EGAM Şirketler grubunda Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaya başlamış yönetim danışmanlığı şirketleri için Sistem Yönetimi, Veri Analizi ve Raporlanması ile ilgili yazılımları geliştirmiştir.

Özgül GÖK

image31

GENEL MÜDÜR

Özgül GÖK; Sabra Tekstil AŞ Fabrika İşletme Müdürü, Cemix Yapı Kimyasalları AŞ Genel Müdür, Değişim Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şti.de Stratejik Yönetim, Yeniden Yapılandırma ve Finans Danışmanı olarak görev yapmıştır.

Uzun yıllardır Yönetim Danışmanı olarak Türkiye, Almanya ve Amerika’da birçok kuruma Stratejik Yönetim, Yönetim ve Organizasyon, Finans ve Yatırım konularında hizmet veren GÖK halen Consulting House Hamburg ve Boston Consulting NewYork ile çalışmaya devam etmektedir.

Ertan GÜNGÖR

image32

KURUCU ORTAK

GENEL MÜDÜR YRD.

2003 yılından bu yana EGAM Şirketler Grubu bünyesinde çalışmakta olan GÜNGÖR, 5 yıldır grubun Finansman Müdürü ve Genel Koordinatör görevini sürdürmektedir. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi lisans programını başarıyla tamamlamıştır.Kalite – Gıda ve Tarımsal Yönetim Sistemleri kapsamında birçok projede farklı sektörlerdeki firmalara bu sistemlerin kurulması aşamalarında danışman – denetmen ve eğitmen olarak görevlerde bulunmuştur.

Bahar TOP

image33

GENEL SEKRETER

Süleyman Demirel Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü yüksekokul birincisi olarak 2014 yılında mezun olmuştur Hacettepe Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümünü de 2002 yılında tamamlamıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. İş hayatı süresince kalite ve Gıda güvenliği ile alakalı standartların sertifikalarını almıştırİnsan Kaynakları – yetkinlik gelişim çalışmaları, Kişisel gelişim eğitimlerine katılmıştır. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Meslek Komitesinde uzaktan destek sağlamaktadır. Kurum içi eğitimler ile Gıda Uygunluk Standartları ve Hizmet Yeri yeterlilik belgelendirmeleri sürecinde Yardımcı Dış İnceleme Uzmanı olarak görev almıştır

Danışma Kurulu

Çoşkun KÜÇÜKÖZMEN

image34

STRATEJİK FİNANS

Tam zamanlı olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Ege Finans Derneği kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1996 yılında Jean Monnet bursuyla yılında gittiği Loughborough Üniversitesi’nden Avrupa İktisadı ve Finans üzerine yüksek lisans derecesini Mevduat Sigortası konulu tezi ile aldı. Reel sektör risk yönetimi, veri görselleştirme yoluyla risk yönetimi, Basel-3, büyük veri ve grafik veri madenciliği, ulusal varlık fonları ve özel sermaye fonları ile e-ticaret ve uluslararası iş stratejileri konularında çalışmalarını sürdürmektedir. 1997-2000 TCMB’den araştırma bursu kazanarak yılında gittiği Exeter Üniversitesi’nden “hisse senedi getirilerinin dağılımı ve riske maruz değere (VaR) etkileri” konulu teziyle doktora derecesini almıştır.

Özgül GÖK

image35

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

Özgül GÖK; Sabra Tekstil AŞ Fabrika İşletme Müdürü, Cemix Yapı Kimyasalları AŞ Genel Müdür, Değişim Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şti.de Stratejik Yönetim, Yeniden Yapılandırma ve Finans Danışmanı olarak görev yapmıştır.

Uzun yıllardır Yönetim Danışmanı olarak Türkiye, Almanya ve Amerika’da birçok kuruma Stratejik Yönetim, Yönetim ve Organizasyon, Finans ve Yatırım konularında hizmet veren GÖK halen Consulting House Hamburg ve Boston Consulting NewYork ile çalışmaya devam etmektedir.


Bülent MİRAN

image36

STRATEJİK İŞ GELİŞTİRME

Bülent MİRAN, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi mezunudur. Aynı bölümde Yüksek lisans ve doktora yapmıştır.Pazarlama, karar verme süreçleri, istatistik, ekonometri, matematiksel programlama ve planlama alanlarında uzmandır.MATLAB ve Visual Basic ile karar verme ve etkinlik ölçüm yazılımları geliştirmiştir.Karar verme süreçlerinin optimizasyonu, pazar payı maksimizasyonu ve ürün tasarımı ile ilgili modelleme ve yeni yöntemlerin geliştirilmesi üzerine çalışmaktadır.300’den fazla akademik çalışması ve 6 kitabı vardır.

Özgül GÜZELCİK

image37

İNSAN KAYNAKLARI

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölüm lisansı ve Pazarlama yüksek lisansı yapmıştır. Lojistik sektöründe Uluslararası faaliyetlerini 46 farklı lokasyonda sürdüren 1450 kişilik şirketteki 13 yıllık çalışmasında, dış ticaret ve lojistik bölümlerdeki rotasyonu sonunda, son 7 yılında insan kaynakları fonksiyonlarının yapılandırılması ve performans yönetim sistemi ve ücret, eğitim, işe alım gibi tüm ik uygulamalarının yönetim ve raporlamasını gerçekleştirdi. İş hukuku, SGK, iş güvenliği ve ilgili tüm mevzuat bilgisi ile insan kaynakları ve personel uygulamalarında güncel birikim ve deneyimleri ile muhtelif şirketlere insan kaynakları ve iş hukuku alanında danışmanlık ve insan kaynakları yönetici koçluğu yapmaya devam etmektedir.

Murat YILDIZ

image38

PAZARLAMA VE SATIŞ

2006’da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü “Mühendislik İşletmeciliği” bölümünden yüksek lisans derecesi alarak mezun oldu. Yönetim ve Pazarlamada Büyüme Stratejileri alanında çalıştı. 2014’te ZfU – International Business School, Zürich/İsviçre’de Liderlik ve Yönetim programını tamamladı. Üretim ve satış yapan şirketlerde Nakit Akış Döngüsü (C2C–CCC)’nün iyileştirilmesi üzerine çalışmalar yaptı. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce konuşuyor. İş hayatı boyunca Türkiye dışında Almanya ve Fransa’da çalıştı. 70’e yakın ülkeye seyahat etti ve kültürlerini yakından tanıma fırsatı buldu. Bisiklete binmek, seyahat etmek, ekonomi, liderlik, pazarlama ve e-ticaret konularıyla ilgili uluslararası literatür takip etmek ve okumak hobileri arasında yer alıyor.

Cahit GÜNAYDIN

image39

ÜRETİM PLANLAMA

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. 

Otomotiv Endüstrisinde Mühendis ve Yönetici olarak 25 yıl çalıştı. 

Profesyonel olarak çalıştığı dönemde Altı Sigma, Kaizen, Yalın Üretim, Proje Yönetimi, EFQM, BSC, Stratejik Planlama, ARGE ve Teknoloji Yönetimi eğitimleri vermektedir.

Merkezi Teknik Uzmanlar

Gökhan AKALAN

image40

YÖNETİM ORGANİZASYON

2007 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. MBA eğitimini Ege Üniversitesi’nde yüksek onur derecesi ile 2013 yılında tamamlamış, 2018 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme Doktora eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Akademik eğitim sürecinde, ağırlıklı olarak KOBİ’lerin pazarlama, yönetim ve rekabet sorunları üzerine çalışmaları bulunmakla birlikte, hali hazırda; stratejik yönetim, rekabet stratejileri, pazarlama yönetimi, uluslararası pazarlama, marka yönetimi, değer inovasyonu, tüketici davranışları ve liderlik konularında akademik çalışmalarını ve gelişimini sürdürmektedir.

Meltem KARAGÖZ AKHİSAR

image41

İNSAN KAYNAKLARI

İnsan Kaynakları Uzmanıdır. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümünden Şeref Öğrencisi olarak derece ile 2012 yılında mezun olmuş, okulunu bir dönem erken bitirmiştir. Anadil düzeyinde İngilizce bilgisinin yanı sıra Fransızca ve Almanca yabancı dil bilgisine sahiptir. Öğrenim hayatına kurumsal sürdürülebilirlik, yetkinlik tabanlı insan kaynakları yönetimi, çınar yönetim sistem tasarımı alanında sürdürmektedir. İnsan Kaynakları Uzmanlığı sertifika ve  belgelerine sahiptir.

Ali Şefik SARIKAYA

image42

STRATEJİK FİNANS

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü mezunudur. 25 yıllık bankacılık tecrübesi boyunca yönetim, liderlik, kültür, motivasyon ve insan kaynakları yaklaşımları konularında aldığı eğitimler desteğinde finansal tablolar analizi, kredi taleplerinin değerlendirilmesi, kredi analizi ve teknik değerlendirme, kredi yönetimi, erken uyarı sistemleri&sorunlu krediler konularında banka içi eğitmeni olarak görev almıştır. Stratejik finansman konusunda farklılaşmak, müşteri farkındalığı doğrultusunda şirketlerin finans yönetimi ve danışmanlığı, yeniden yapılandırma, stratejik planlama ve strateji geliştirme süreçlerinde uzmandır. Kariyerine finans yöneticisi ve danışmanı olarak devam etmektedir.

Enis ŞENTÜRK

image43

ÜRETİM PLANLAMA

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. 2002 yılından beri içinde olduğu iş hayatına kurumsal yazılım çözümleri sunan NETSİS Yazılım’da ERP danışmanı olarak başlamıştır.  Sırasıyla Japan Tobacco International (JTI) ve British American Tobacco (BAT) firmalarında tedarik zincirinin farklı kademelerinde üretim planlama, malzeme planlama, stok ve depo yönetimi ile satınalma fonksiyonlarında görev almıştır. Egem Ambalaj genel müdür yardımcılığı, Amcor bölgesel ve global yöneticiliği, Bakioğlu Holding satış yöneticiliği yapmıştır.Yerli ve yabancıkurumlardan Tedarik Zinciri Yönetimi, Satınalma ve SatışYönetimi alanlarında muhtelif yeterlilik sertifikalarına sahiptir.

Necdet KIRMIZITOPRAK

image44

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Yazılım, Donanım, Teknoloji, Üretim Otomasyonları, Üretim Takibi, Akıllı Fabrika, IOT ve Yeni Nesil Telekomünikasyon çözümleri konularında danışmanlık veren KIRMIZITOPRAK aynı zamanda Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği konularında uzmandır. İnönü Üniversitesi, Masaüstü Yayıncılık Önlisans ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Tübitak proje yöneticiliği sıfatıyla proje yapmış ve birçok ulusal ve uluslararası IT projelerinde görev almıştır. Teknoloji yazarlığı yapmakta olan KIRMIZITOPRAK, aynı zamanda Turkcell ve Vodafone teknoloji danışmanlığı görevlerini de yürütmektedir. Microsoft ve birçok kuruluştan uzmanlık sertifikalarına da sahiptir. 

Mustafa N. KARATAŞ

image45

ÜRÜN YÖNETİMİ VE MÜŞTERİ DENEYİMİ

2010 yılından beri içinde olduğu iş hayatında, şirketlerin kurumsallaşması, yönetimi, iş geliştirme, ürün ve hizmet geliştirme, inovasyon ve ar-ge alanlarında danışmanlık vermekte ve girişimcilere ve startup projelerine destek olmaktadır. Bugüne kadar birçok şirketin rekabet gücünün artırılması, yeni ürün ve hizmetler geliştirilmesi, müşteri deneyimi kalitesinin artırılması, iş modelleri geliştirilmesi, inovasyon, stratejik planlama ve strateji geliştirme sürecinde danışmanlık programları uygulamıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano, Dokuz Eylül Üniversitesi Orkestra Şefliği yüksek lisans mezunudur. Halen Kanada merkezli Northwest Üniversitesinde Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında doktora yapmaktadır.

M. Can BAŞLAMA

image46

İÇ DENETİM VE İÇ KONTROL

2005 – 2008 yılları arasında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak profesyonel kariyerine başlamıştır. Sonrasında bankalarda ve büyük sanayi kuruluşlarında Müfettiş / İç Denetim Müdürü / Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev almıştır. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Aynı üniversitede ve fakültede Pazarlama alanında yüksek lisansını başarıyla tamamlamıştır. İç denetim, iç kontrol, hile ve fraud önleme, inceleme – soruşturma, süreç iyileştirme, risk yönetim ve kurumsal yönetişim alanlarında kişisel gelişime devam etmektedir. SMMM, CICA, SPK (İleri Düzey – Kurumsal Yönetim), SEGEM sertifikalarını haizdir.

Emel DUMAN ALTINBAŞ

image47

DIŞ TİCARET

Ege Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret uzmanlığı bölümlerinden mezunudur. Profesyonel iş hayatına ithalat sorumlusu olarak Altınbaş daha sonra tedarik zinciri uzmanı ve iş geliştirme müdürlüğü görevlerinden bulunmuştur. Profesyonel hayattaki deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak sürdürmektedir.